KLUB SENIORA W GMINIE NOWA WIEŚ WIELKA - PIERWSZE PÓŁROCZE 2019r.

Zdjęcie
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
86-060 Nowa Wieś Wielka, ul. Ogrodowa 2A
Projekt nr RPKP.09.01.02-04-0010/18
pn. „Klub Seniora w Gminie Nowa Wieś Wielka”
umowa z EFS nr UM_SE.433.1.653.2018
 
„Klub Seniora w Gminie Nowa Wieś Wielka” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Realizowany przez Gminę Nowa Wieś Wielka w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W pierwszym półroczu 2019r. funkcjonowania klubu, seniorzy uczestniczyli w takich warsztatach jak: choreoterapia, warsztaty plastyczno- manualne, warsztaty integracyjno-edukacyjne oraz w zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Zdjęcie

Terapia zajęciowa - Uczestnicy ozdabiali świeczki serwetkami, metodą decoupage, zajęcia zapewniły ciekawą formę rozwoju sprawności manualnej oraz koordynacji ruchowej.

Zdjęcie

Warsztat z choreoterapii przeprowadzony przez Danutę Trzebińską – Kapczyńską jest dla seniorów  świetną okazją do wyrażenia emocji poprzez taniec. Pobudza aktywność seniorów, wprawia ich w świetny nastrój.

Zdjęcie
   
Zajęcia sportowo-rekreacyjne to nie tylko wspólne spacery na świeżym powietrzu, ale także świetna okazja, aby lepiej poznać się nawzajem.

Zdjęcie
 
Warsztaty kulinarne to okazja do wykorzystania przez seniorów swojej wiedzy oraz doświadczenia. Seniorzy chętnie wykonują w świetlicy różne potrawy, ponieważ praca w grupie daje im dużo radości.
 
Zdjęcie

Aromaterapia połączona z masażami okazała się dla seniorów bardzo ciekawą i nową możliwością skorzystania z regeneracji ciała. Olejki eteryczne, których używała masażystka Lidia Pol, wprawiały seniorów w relaksacyjny nastrój. Seniorzy po skończonych masażach poczuli się rozluźnieni oraz odprężeni.

Zdjęcie

W marcu odbyło się spotkanie warsztatowe z geriatrą  dr Joanną Kołakowską, podczas, którego seniorzy zdobyli i wiedzę na temat dbania o zdrowie. Jakie zachodzą zmiany w wieku 60 plus oraz co zrobić, aby ten okres był pogodny i optymistyczny.

Zdjęcie
 
Warsztaty plastyczno-manualne prowadzone przez Ilonę Gawrońską, podczas których seniorzy wykonywali „łapacze snów”. Wymagało to dużo cierpliwości oraz wyobraźni. W swoich pracach łączyli różne kolory oraz elementy dekoracyjne.

Zdjęcie

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych seniorzy wykonywali przepiękne ozdoby. Malowanie i oklejanie serwetkami jaj styropianowych okazało się świetną zabawą.

Zdjęcie

Wyjazd kulturalno-edukacyjny do Filharmonii Pomorskiej na koncert pt. „Dowcip nie tylko w muzyce”. Zabawne interpretacje muzyczne wykonawców na scenie wzbudziły uśmiech na twarzach seniorów.

Zdjęcie
  
Obwoźna Pracownia Mydła z Bydgoszczy zorganizowała w świetlicy w Prądocinie warsztaty, podczas których seniorzy wykonywali własne mydło dekorując je kawą w ziarenkach, muszelkami oraz płatkami owsianymi. Podczas warsztatów  seniorzy poznali  historią mydła i brudu – i jak się okazuje w przeszłości nie było tak „czysto”.

Zdjęcie

Wielkanoc to okazja,by wspólnie świętować. Przy stole Wielkanocnym można było podzielić się jajkiem z nowo poznanymi przyjaciółmi z Klubu Seniora. Był to nie zapomniany czas pełen wzruszeń, emocji oraz dobrych chwil.

Zdjęcie

W maju odbył się wyjazd rekreacyjno- sportowy do Krynicy Morskiej. Seniorzy przez kilka dni korzystali z atrakcji turystycznych.


Zdjęcie

Rejs statkiem „Krystyna” po Zalewie Wiślanym.

Zdjęcie

Podczas rejsu statkiem pasażerskim, bardziej odważni seniorzy chętnie zasiedli za sterami statku, aby móc choć przez chwilę poczuć się jak Kapitan.
 
Zdjęcie
 
Zwiedzanie Latarni morskiej, z której można było podziwiać krajobraz nadmorski.

Zdjęcie

Warsztaty plastyczno-manualne prowadzone przez Ilonę Gawrońską, tym razem seniorzy poznawali metodę malowania na wodzie. Podczas warsztatów seniorzy tworzyli bardzo ciekawe wzory, każdy był inny i niepowtarzalny.

Zdjęcie

Spotkanie z policjantem z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy, pobudziło do burzliwej  dyskusji na temat bezpieczeństwa osób starszych w domu i środowisku lokalnym.

Zdjęcie

W Klubie Seniora w Prądocinie uczestnicy rozgrywają turnieje gier planszowych podczas których wyzwalają się emocje, chęć wygrania, ale zawsze panuje zdrowa rywalizacja.
 
Zdjęcie

Wyjazd sportowo-rekreacyjny, raz w miesiącu seniorzy korzystają z wyjazdu na basen, w celu skorzystania z innej bardziej atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Wpływa to korzystnie na aktywność oraz poprawia sprawność.

Zdjęcie

metryczka


Wytworzył: Monika Kotkowska (24 grudnia 2019)
Opublikował: Hanna Świtała (27 grudnia 2019, 10:40:47)

Ostatnia zmiana: Hanna Świtała (13 stycznia 2020, 14:19:25)
Zmieniono: edycja danych

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 113