ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W BRZOZIE


ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W BRZOZIE

1. O nas
Świetlica Środowiskowa "Promyk" w Brzozie działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej. Świetlica jest otwarta dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 7 – 16 lat z Brzozy i miejscowości ościennych. Świetlica to miejsce w którym dzieci miło spędzają czas w kontakcie z grupą rówieśniczą, odpoczywając po wysiłku umysłowym, a wymienione poniżej zadania są realizowane poprzez swobodną zabawę nie przypominającą lekcji szkolnych. Głównym zadaniem świetlicy jest wszechstronny rozwój wychowanka, świadome i aktywne przygotowanie go do życia w społeczeństwie, do stawania się pełnowartościowym człowiekiem, pełnym poczucia własnej wartości i godności ludzkiej, zdolnym do podejmowania dojrzałych decyzji, a ponadto wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci oraz rozwijaniu zainteresowań i zdolności uczestników poprzez udział w atrakcyjnych zajęciach edukacyjno- zabawowych. Świetlica organizuje: zajęcia integracyjne, zajęcia z elementami psychodramy, muzykoterapii, arteterapii, biblioterapii, zajęcia plastyczne rozwijające zdolności manualne, zajęcia teatralne oraz inscenizacje. Świetlica czynnie współpracuje zarówno z rodzicami jak i seniorami, owocem współpracy są m.in. rajdy piesze i rowerowe, ogniska czy olimpiady sportowe. Integracja międzypokoleniowa daje możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z których korzystają obie strony. Naszym zadaniem jest wypełnienie i uatrakcyjnienie czasu wolnego poprzez wspólną i przede wszystkim bezpieczną zabawę.


Program zajęć ogólnorozwojowych  - załącznik PROGRAM ZAJĘĆ OGÓLNOROZWOJOWYCH (75kB) word
Program zajęć kulinarnych – załącznik PROGRAM ZAJĘC KULINARNYCH (44kB) word


2. Harmonogram zajęć świetlicy ,,PROMYK'' w Brzozie na rok szkolny 2019/ 2020


Harmonogram  - załącznik HARMONOGRAM (15kB) word


3. Zapisy do świetlicy

Świetlica otwarta jest dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 7-16 lat z Brzozy i okolic. Wychowanków do Świetlicy przyjmuje wychowawca na mocy pisemnej, osobistej zgody rodziców  (opiekunów).
Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy można pobrać w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Brzozie oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w pokoju nr 8 (od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania).

Zgłoszenie – załącznik ZGŁOSZENIE (64kB) word


4. Kontakt z wychowawcą świetlicy

Natalia Kujawa

tel. 603 070 034,   (52) 38-12-455 w. 3
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej pok. nr 8 lub
świetlica środowiskowa w Nowej Wsi Wielkiej:
poniedziałek 7.00-14.15
wtorek 8.00-17.30
lub świetlica środowiskowa w Brzozie:
środa: 8.00 – 16.30
czwartek: 8.00-16.30
piątek: 8.00-14.15

metryczka


Wytworzył: Anna Kuczora (14 maja 2008)
Opublikował: Angelika Bachusz (25 lipca 2008, 18:23:24)

Ostatnia zmiana: Hanna Świtała (17 września 2019, 12:01:34)
Zmieniono: aktualizacja danych

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 2743