ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W NOWEJ WIOSCE

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W NOWEJ WIOSCE

1. O nas
Świetlica Środowiskowa "Kransoludek" w Nowej Wiosce działa w strukturze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej. Świetlica jest otwarta dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 7 – 16 lat z Nowej Wioski i miejscowości ościennych. Świetlica to miejsce w którym dzieci miło spędzają czas w kontakcie z grupą rówieśniczą, odpoczywając po wysiłku umysłowym, a wymienione poniżej zadania są realizowane poprzez swobodną zabawę nie przypominającą lekcji szkolnych. Głównym zadaniem świetlicy jest wszechstronny rozwój wychowanka, świadome i aktywne przygotowanie go do życia w społeczeństwie, do stawania się pełnowartościowym człowiekiem, pełnym poczucia własnej wartości i godności ludzkiej, zdolnym do podejmowania dojrzałych decyzji, a ponadto wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci oraz rozwijaniu zainteresowań i zdolności uczestników poprzez udział w atrakcyjnych zajęciach edukacyjno- zabawowych. Świetlica organizuje: zajęcia integracyjne, zajęcia z elementami psychodramy, muzykoterapii, arteterapii, biblioterapii, zajęcia plastyczne rozwijające zdolności manualne, zajęcia teatralne oraz inscenizacje. Świetlica czynnie współpracuje zarówno z rodzicami jak i seniorami, owocem współpracy są m.in. rajdy piesze i rowerowe, ogniska czy olimpiady sportowe. Integracja międzypokoleniowa daje możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami z których korzystają obie strony. Naszym zadaniem jest wypełnienie i uatrakcyjnienie czasu wolnego poprzez wspólną i przede wszystkim bezpieczną zabawę.


Program zajęć ogólnorozwojowych  - załącznik PROGRAM ZAJĘĆ OGÓLNOROZWOJOWYCH (74kB) word


2. Harmonogram zajęć świetlicy ,,KRANSOLUDEK'' w Nowej Wiosce na rok szkolny 2019/2020


Zajęcia ogólnorozwojowe w Nowej Wiosce odbywają się w każdy czwartek w godz. 16.00-18.00. Zajęcia rozpoczynają się 3 października 2019 roku.


3. Zapisy do świetlicy

Świetlica otwarta jest dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 7-16 lat z Nowej Wioski i okolic. Wychowanków do Świetlicy przyjmuje wychowawca na mocy pisemnej, osobistej zgody rodziców  (opiekunów).
Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy można pobrać w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w pokoju nr 8 (od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania).

Zgłoszenie – załącznik ZGŁOSZENIE (64kB) word

4.Kontakt z wychowawcą świetlicy

Diana Świtała- Moskal

tel. (52) 38-12-455 w. 3
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej pok. nr 8
 

metryczka


Wytworzył: Natalia Kujawa (17 września 2019)
Opublikował: Hanna Świtała (17 września 2019, 12:10:56)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 308