KLUB SENIORA W GMINIE NOWA WIEŚ WIELKA - DRUGIE PÓŁROCZE 2019r.

Zdjęcie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
86-060 Nowa Wieś Wielka, ul. Ogrodowa 2A
Projekt nr RPKP.09.01.02-04-0010/18
pn. „Klub Seniora w Gminie Nowa Wieś Wielka”
umowa z EFS nr UM_SE.433.1.653.2018
 
„Klub Seniora w Gminie Nowa Wieś Wielka” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany przez Gminę Nowa Wieś Wielka w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. W drugim półroczu 2019r. funkcjonowania klubu, seniorzy uczestniczyli w takich warsztatach jak: choreoterapia, warsztaty plastyczno- manualne, warsztaty integracyjno-edukacyjne oraz zajęcia sportowo-rekreacyjne.
 


Wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Bydgoszczy. Podczas pobytu udaliśmy się na Rybi Rynek, aby skorzystać z atrakcji turystycznej jakim jest tramwaj wodny. W czasie rejsu seniorzy poznali historię powstania śluzy bydgoskiej oraz Kanału Bydgoskiego. Po skończonym rejsie seniorzy udali się na spacer na Wyspę Młyńską. Następnie odwiedziliśmy Parafię Katedralną pw. ŚW. Marcina i Mikołaja, aby podziwiać najistotniejszy zabytek staropolskiej architektury bydgoskiej.

Zdjęcie
Zdjęcie


 
Wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Murowanej Gośliny na spektakl historyczny „Orzeł i Krzyż”. Zwycięskie Powstanie to spektakularna opowieść o powstaniach Państwa Polskiego aż po Solidarności. Seniorzy na żywo uczestniczyli w najważniejszych wydarzeniach Polski.

Zdjęcie
 
 
     
Warsztaty plastyczno-manualne, podczas których seniorzy malowali bławatki. Seniorzy poprawiają w ten sposób motorykę, rozwijają swoją wyobraźnię.

Zdjęcie


 
Zajęcia sportowo-rekreacyjne nad Jeziorem Jezuickim, aby w aktywny sposób spędzić wolny czas. Atrakcją tego dnia okazała się gra w boule, która polega na rzucaniu piłek i zbijaniu przeciwnika.

Zdjęcie

 
 
We wrześniu odbył się wyjazd sportowo-rekreacyjny do Rytla, podczas którego skorzystaliśmy ze spływu kajakowego. Każdy senior został odpowiednio zabezpieczony przez profesjonalną ekipę ratowników i instruktorów kajakarstwa. Następnie otrzymali cenne wskazówki i instruktaż jak należy zachować się na kajakach i jak należy wiosłować i skręcać, a przede wszystkim hamować.

Zdjęcie
Zdjęcie


 
Na koniec spływu na seniorów czekało ognisko o raz ciepła kiełbasa.

Zdjęcie 
 
 

Wyjazd na tężnie solankowe do Inowrocławia to możliwość skorzystania z mikroklimatu, który działa leczniczo na układ oddechowy (szczególnie seniorów) oraz poprawia układ odpornościowy.

Zdjęcie 
 
 

Aktywność i ruch w trakcie pobytu na Tężniach Solankowych.

Zdjęcie 
 
 
 
Będąc na Tężniach Solankowych seniorzy odwiedzili palmiarnię, w której panuje niepowtarzalny klimat dzięki egzotycznym roślinom oraz ptakom.
 
Zdjęcie 
 
 
 
Warsztaty edukacyjne na temat niepełnosprawności, które przeprowadziła Karolina Pietrzak. Każdy senior otrzymał ulotki o tym jakie są groźne upadki i ich konsekwencje oraz jak przygotować dom, aby zminimalizować wypadki.

Zdjęcie


 
Warsztaty teatralno-wokalne, które przeprowadził Dawid Kartaszewicz. Seniorzy w sposób aktywny poznawali techniki pracy nad emisją głosu wyrażaniu emocji.

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie 

 
 
Wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Sopotu, gdzie seniorzy skorzystali z naturalnych właściwości zdrowotnych jakim jest jod, który jest odpowiedzialny za prawidłowy rozwój mózgu, podstawowe tempo przemiany materii, wzrost i rozwój, regulację temperatury.

Zdjęcie
Zdjęcie 
 
 
 
Wyjazd do Bydgoszczy na koncert Ireny Santor, który odbył się w Filharmonii Pomorskiej z okazji Jubileuszu pracy artystycznej. Artystka zaśpiewała najpiękniejsze swoje przeboje.

Zdjęcie 
 
 
 
Warsztat z choreoterapii, który prowadziła Danuta Trzebińska-Kapczyńska, która w sposób aktywny pobudza seniorów do tańca, ruchu i ekspresji.

Zdjęcie 
 
 
 
Seniorzy wykonywali etui na okulary metodą decoupage, która polega na naklejaniu papieru ryżowego na etui.

Zdjęcie
 
 
 
Warsztaty edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, przeprowadzone przez Karolinę Pietrzak, w trakcie których seniorzy przygotowywali jadłospis, który byłby zgodny z piramidą żywieniową. Przed stworzeniem takiego jadłospisu, seniorzy zapoznali się z podstawowymi zasadami żywieniowymi.

Zdjęcie
 
 
 
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej Ilona Pawlina odbyła z seniorami warsztaty na temat niepełnosprawności o tym jak sobie radzić z niepełnosprawnością w domu, na ulicy, jakie funkcjonują stereotypy w społeczeństwie dotyczące niepełnosprawności.

Zdjęcie
Zdjęcie 
 
 
 
Warsztaty plastyczno-manualne , podczas, których seniorzy wykonywali ozdoby świąteczne. Malowanie, wycinanie - wszystkie te prace poprawiają sprawność manualną seniorów.

Zdjęcie
Zdjęcie
 
 
 
Wyjazd rekreacyjno-edukacyjny do Garnca Koronowo, w której mieści się Wioska Ginących zawodów. Seniorzy uczestniczyli w warsztatach wikliniarstwa oraz garncarstwa.

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie 
 
 
 
Podczas pobytu seniorzy uczestniczyli w zabawie Andrzejkowej - lania woskiem przez dziurkę od klucza .

Zdjęcie

 
 
Starszy Specjalista Pracy Socjalnej Iwona Pawlina podczas warsztatów przedstawiła procedury pomocy ofiarom przemocy, gdzie i w jaki sposób się bronić przed tym zjawiskiem. Każdy senior otrzymał ulotkę z informacjami o tym czym jest przemoc, jak się objawia.

Zdjęcie
Zdjęcie 
 
 
 
Warsztaty kulinarne, na których seniorzy wykonywali pierniki świąteczne.

Zdjęcie
Zdjęcie 
 
 

Wyjazdy sportowo-rekreacyjny do Wielkiej Nieszawki, na aquapark OLENDER. Podczas pobytu seniorzy korzystali z różnych atrakcji np. rwącej rzeki, gejzerów, jacuzzi.

Zdjęcie Zdjęcie 

metryczka


Wytworzył: Monika Kotkowska (13 stycznia 2020)
Opublikował: Hanna Świtała (13 stycznia 2020, 14:20:43)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 68